Na walnym zebraniu (20.03) w sali konferencyjnej w "Termach Pałacowych" udziałowcy nałęczowskiego BS udzielili absolutorium Zarządowi BS. W jawnym głosowaniu przyjęli też proponowany podział zysków wypracowanych w 2004 r (netto 1.128 tys zł). Nadwyżkę bilansową przeznaczono na: dywidendę dla członków (ok. 53 tys zł), rezerwę na ryzyko ogólne ( 400 tys zł) oraz ok. 675 tys zł. na fundusz zasobowy. Ubiegłoroczny plan finansowy zrealizowaliśmy z dużą nadwyżką -informował w swoim wystąpieniu prezes BS w Nałęczowie Grzegorz Bednarczyk - Zakupiliśmy dwa nowe bankomaty, unowocześniliśmy system wizualnego monitoringu, do bezpośredniego podglądu włączyliśmy BS w Wąwolnicy. Mamy teraz możliwość śledzenia działalności placówek również poprzez Internet. W tym roku będziemy starali się pozyskać od Spółdzielni Mieszkaniowej teren na miejsca parkingowe dla naszych klientów, a już na początku kwietnia rozpoczniemy obsługę rachunków dewizowych.
Liczący 103 lata nałęczowski Bank Spółdzielczy konkuruje z licznymi bankami komercyjnymi. Jest też jednym z największych BS-ów w regionie. Osiągnął to bez przyłączania innych Banków Spółdzielczych, tak, jak ma to miejsce w wielu przypadkach.
Zdobywamy rynek rozwijając się w tempie znacznie szybszym niż sektor bankowy w Polsce.- informował z satysfakcją prezes Grzegorz Bednarczyk. - Osiągnięta suma bilansowa dała nam miejsce w pierwszej 50-ce największych banków Zrzeszenia BPS.
Nałęczowski BS Sponsoruje i wspiera lokalne projekty, inicjatywy, patronuje Szkolnym Kasom Oszczędności. Najmłodsi skutecznie oszczędzają i są za to nagradzani. SKO w Szkole Podstawowej w Drzewcach zajęła IV miejsce w ogólnopolskim konkursie SKO oraz I miejsce w Wojewódzkim Konkursie SKO, a SKO z SP w Piotrowicach zajęła II miejsce w kategorii małych szkół. Natomiast SKO przy SP w Nałęczowie zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim w kategorii szkół dużych.
Dla najmłodszych oraz dorosłych klientów BS od ponad dziesięciu lat organizuje, cieszącą się niesłabnącym zainteresowaniem, doroczną imprezę "Dzień z Bankiem Spółdzielczym".
Tak jak w latach poprzednich część naszych dochodów przeznaczaliśmy na dotacje i darowizny wspierające lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne, oświatowe czy sportowe. W ubiegłym roku była to kwota ok. 50 tys zł, z której ok. 25% trafiło do Wąwolnicy. - kontynuował prezes BS w swoim wystąpieniu - Zarobione pieniądze wydawaliśmy rozsądnie, z myślą o podnoszeniu wartości majątku Banku, którego większości tutaj zgromadzonych, jesteśmy właścicielami. Satysfakcję daje nam również fakt, że jesteśmy dostępni także dla klientów najmniej zarabiających, najmniej zasobnych finansowo, których jest niestety najwięcej. Wprowadziliśmy nowe linie kredytowe na zakup rzeczowych środków do produkcji rolnej oraz tzw. kredyty pomostowe dla osób i podmiotów ubiegających się o unijne dotacje. W przyszłość patrzymy z optymizmem. Osiągnięcia i sukcesy naszego Banku - o czym jestem głęboko przekonany- są naszym wspólnym sukcesem: wszystkich, którzy temu Bankowi zaufali, którzy go tworzą i z nim współpracują.
(bw)