Napisane przez  red
13
Lip
2008

Udane dziesięciolecie

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zbigniewa Zagórskiego w Nałęczowie w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.

W naszym ośrodku wykonaliśmy już 11.775 zabiegów operacyjnych, w gabinetach przyjęliśmy 30.696 pacjentów - informował Tadeusz Adamczyk, prezes Ośrodka Chirurgii Oka podczas spotkania (07.06.2008) w NOK z okazji jubileuszu. Przez ten czas firma zapracowała m.in. na: certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001 (2007r.), pierwsze miejsce w Rankingu Rzeczpospolitej w kategorii "Najlepszy szpital niepubliczny w Polsce"(2002); Złoty Klucz z Trzema diamentami w konkursie Gazety Wyborczej - Firma Sukcesu, a za wspieranie inicjatyw kulturalnych, publicznych - tytuł Mecenasa Kultury przyznany przez Lubelski Klub Biznesu, do tego jest cały czas w czołówce okulistycznej w kraju.

Pomysł na taki właśnie Ośrodek powstał w 1997 roku przy okazji Kongresu Okulistycznego, który odbył się w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie
- wspominał zebranym w NOK gościom oraz uczestnikom konferencji prezes T. Adamczyk.
Spotkanie prof. Zbigniewa Zagórskiego i prezesa PP "Uzdrowisko Nałęczów dra Wojciecha Gucmy zaowocowało wspólną decyzją - stworzenia w przebudowywanym i modernizowanym wówczas budynku Sanatorium nr 1 - Ośrodka Chirurgii Oka. - Do realizacji przedsięwzięcia powołano spółkę, w której 2/3 udziałów wniosło PP "Uzdrowisko Nałęczów", a 1/3 Profesor Zbigniew Zagórski - przypominał początki firmy prezes T. Adamczyk. - I taka struktura własnościowa pozostała do dzisiaj, poza tym, że PP "Uzdrowisko Nałęczów" po prywatyzacji (pierwsze uzdrowisko w Polsce) zmieniło nazwę na ZL "Uzdrowisko Nałęczów" SA. Już ten fakt świadczy, że udziałowcy w zgodzie budują wizerunek firmy. W ciągu roku przygotowany został blok operacyjny wraz z zapleczem oraz gabinet okulistyczny. Pan Profesor od samego początku zapraszał do współpracy wysokiej klasy specjalistów - lekarzy chirurgów okulistów oraz lekarzy okulistów. Obecnie ośrodek zatrudnia 8 lekarzy chirurgów, 4 anestezjologów, 11 lekarzy okulistów w gabinetach. Ponadto 6 pielęgniarek, 3 salowe oraz 7 osób administracyjno - gospodarczych.

Ośrodek na początku świadczył usługi tylko komercyjnie, od kilku lat ma też kontrakty z NFZ. Zwiększa się liczba pacjentów poddawanych operacjom ratującym im wzrok, co napawa optymizmem profesora Zbigniewa Zagórskiego, stosującego nowoczesne metody operacyjnego leczenia zaćmy. Po pomoc do profesora Zagórskiego i jego specjalistów zgłaszają się pacjenci nie tylko z Lubelszczyzny, ale i całego kraju, nawet z zagranicy. Wzrastająca liczba pacjentów skłoniła wspólników i zarząd ośrodka do zakładania filii w innych miastach: w Rzeszowie (2005) oraz w Krakowie (2007). Obecnie trwają przygotowania, by podjąć współpracę medyczną z Ośrodkiem Okulistycznym "Kryształowy Świat" z Łucka na Ukrainie, który na spotkaniu w Nałęczowie reprezentował Juriy Shahuta.
Ośrodek Chirurgii Oka poszerza zasięg działania, świadcząc swoje usługi na najwyższym poziomie, dlatego, by nadążać za wymogami techniczno - sanitarnymi, obiekt w Nałęczowie przeszedł modernizację i przebudowę bloku operacyjnego, gabinetów lekarskich, rejestracji.
W dniu jubileuszu nowy blok operacyjny poświęcił ks. proboszcz Marek Czerko. Był to jeden z punktów programu uroczystości, które otwierała konferencja specjalistów okulistyki. Część oficjalną w NOK uświetnił występ zespołów tańca współczesnego z NOK. Potem na gości czekał bankiet w Klubie "Atrium"- doborowe towarzystwo i uczta dla podniebienia.

Gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów zarządowi oraz pracownikom Ośrodka Chirurgii Oka.

(red)
(0 głosów)