Zwycięzcą VI edycji konkursu został Wojciech Karol Grabowski ze Świdnika (za min. opowiadania "Na końcu drogi", "Kilka małych słów"). Dwie równorzędne drugie nagrody jury przyznało Joannie Łukasiewicz-Janosz z Porąbki za "Szaleństwa na prowincji" oraz Magdalenie Pokrzyckiej-Walczak z Lublina za pracę "Źdźbło trawy". Wyróżnienia otrzymali: Wieńczysław Polaczek z Tarnowa za tekst "Wojny nie było". Nagrodę burmistrza Nałęczowa otrzymał Jerzy Jastrzębski z Chorzowa za "Wspominki Nałęczowskie" . Dwie równorzędne nagrody specjalne prezesa Zakładu Leczniczego "Uzdrowisko Nałęczów" odebrały: Magdalena Storc z Gimnazjum im. J. Czechowicza w Lublinie oraz ("Jaśminowa herbata") i Agnieszka Strzyżyńska z LO im. S. Żeromskiego w Nałęczowie. - Niezmiernie się cieszę, kiedy uda mi się zdobyć wyróżnienie bądź nagrodę w konkursie literackim. Czuję, że moja twórczość jest doceniana - mówi nałęczowska laureatka konkursu - Moje opowiadanie zatytułowane jest "Biec mimo wszystko". Opowiada ono o kobiecie, która przeżyła wielką tragedię, ale nie zrezygnowała z czerpania przyjemności z życia. Postawiła na sport i pomoc potrzebującym. Wybrała pasję, dzięki której dźwignęła się na nogi po śmierci swoich najbliższych. Proza Żeromskiego zawsze kojarzyła mi się z tematami bliskimi społeczeństwu, myślę, że wiele można wynieść z jego utworów. Zainspirowała mnie jego postawa wobec ludzi i sposób, w jaki pokazuje on świat. Stąd też temat mojej pracy.
Wręczenie nagród poprzedziły wykłady zaproszonych gości. "O drogach do Niepodległej" opowiadał dr Andrzej Stawarz , dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie. Następnie prof. Dr hab. Zdzisław Adamczyk mówił o działalności publicznej Żeromskiego w latach 1914-1920. W konkursie dla przewodników PTTK, zorganizowanym przez Muzeum S. Żeromskiego główną nagrodę wygrała Gabriela Czerwiec. Przewodnicy Ewa Samiec, prezes puławskiego oddziału PTTK, oraz Jan Denko z nałęczowskiego Oddziału PTTK.
Dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski uhonorował władze miasta oraz Zakładu Leczniczego UN" i Towarzystwa Przyjaciół Zakałdu Leczniczego okolicznościowymi medalami za współpracę i wspieranie Muzeum S. Żeromskiego. Na deser została gratka - koncert prawnuka Oktawii Żeromskiej, Macieja Witkiewicza, któremu akompaniowała na fortepianie Joanna Drozdowska, apotem już strawa dla ciała skromny bankiet.