Spotykają się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w tzw. Środy Seniora, od 3 lat co drugi tydzień. Zaprosiła je do kultywowania swych pasji w 2002 r. ówczesna dyr. NOK Bogusława Gałat.
Prace prezentowane na wystawie w Galerii im. M. E. Andriollego wskazują na różnorodne zainteresowania. pań. Najcenniejsze są przykłady haftu płaskiego i patyczkowego wykonanego wg zachowanych wzorów z nałęczowskiej Szkoły Ziemianek (1908-1936). Na wystawie znajduje się także obraz haftowany krzyżykami wg wzoru z XIX w. pochodzącego z Kresów. Pozostałe hafty krzyżykowe ilustrują współczesne tendencje w hafciarstwie i wywodzą się z dostępnej w Polsce prasy hafciarskiej. Podobnie hafty richelieu, zaledwie jeden wykonany został wg wzoru ze Szkoły Ziemianek. Wyroby szydełkowe są natomiast w całości współczesne.
Klub w czasie dziesięcioletniej działalności wystawiał swe prace na wystawach w Nałęczowie, Puławach, Lublinie, Wierzchowiskach Starych, Markuszowie, Kazimierzu Dolnym, Opolu Lubelskim, Krakowie, Bydgoszczy, Słupsku, Warszawie oraz we Francji, na Węgrzech i Niemczech. Za tematyczne wystawy klub został uhonorowany dziewięcioma nagrodami i dwoma wyróżnieniami. Indywidualnie zostało nagrodzonych i wyróżnionych dziewięć osób. "Ziemianki" chlubią się także siedmioma certyfikatami indywidualnymi produktu lokalnego przyznanymi przez Kapitułę LGD "Zielony Pierścień" w dwóch kategoriach "Rękodzieło" i "Pamiątka turystyczna" oraz certyfikatem dla całego klubu na wyroby z wykorzystaniem wzorów ze Szkoły Ziemianek wykonane od 2011 roku.
Członkinie klubu przeprowadziły osiem lekcji regionalnych oraz dziewięć jedno- i kilkudniowych warsztatów hafciarskich dla dzieci i młodzieży z całego powiatu puławskiego. Prowadziło je 80 pań.
Przez Klub Haftu "Ziemianka" przewinęło się 25 osób. Nieprzerwanie kieruje nim od początku istnienia p. Krystyna Tarka. Jej zastępcami są: Anna Maciążek i Alina Cholewińska.