Napisane przez  Mateusz Kałdonek
19
Lis
2013

Wydałem 24 książki. Pisarzem nie jestem

Tak Dariusz Rekosz – pisarz książek dla dzieci i młodzieży, informatyk, ekonomista oraz specjalista ds. turystyki; człowiek z wieloma zainteresowaniami, o ogromnej pasji do tworzenia ciągle nowych historii – opowiada o swoim zamiłowaniu do książek, spotykając się z młodzieżą, tak jak 27 września br. w Gimnazjum w Piotrowicach.

Skąd wzięły się wulgaryzmy? Ile milionów kombinacji zagwarantuje nam wygraną w lotto? Jak pomnożyć pieniądze i z 5 groszy zrobić 50? Kto jest twórcą liczb arabskich?

Pan Dariusz bez trudu odpowiada na te pytania. Pierwsza część spotkania ma charakter prelekcji. Pisarz skupia się na tematach zagadkowych, o których nikt do tej pory nie słyszał. Wybiera zagadki, których rozwiązanie zaskakuje słuchaczy, a każda kolejna łamigłówka wzbudza w uczestnikach coraz większe zadziwienie oraz ciekawość, czego jeszcze będziemy mogli się dowiedzieć. Pisarz zadaje kolejne pytania, a uczniowie wytężają umysł jak tylko mogą, by znaleźć rozwiązanie. W końcu komuś wpadnie do głowy odpowiedź, może nawet ten ktoś dostanie książkę ze specjalną dedykacją.

Podczas burzy mózgów, w miłej atmosferze czas szybko mija. Błyskawicznie dochodzimy do drugiej części spotkania. To najwyższy czas, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o gościu. Pan Dariusz opowiada nam o ciekawych doświadczeniach ze swojego życia. Uchyla rąbka tajemnicy, jak wygląda tworzenie książki od samego początku, ile problemów trzeba przezwyciężyć, by wydać książkę, udziela także cennych wskazówek przyszłym pisarzom. Jemu się udało –dziś możemy rozczytywać się w opowieściach, które wyszły spod jego pióra –w kryminałach Siostrzyczka, Zamach na Muzeum Hansa Klossa; książkach dla dzieci w serii Szkolny detektyw, a nieco starszym z pewnością spodoba się seria Czarny Maciek. Kiedy już ktoś „połknie” wszystkie pozycje, może z niecierpliwością oczekiwać na Zagadkę starego grobowca i Wszystkie jesteście moje. Tak właśnie warsztaty „Magia słowa” zachwyciły uczniów z Piotrowic.

(0 głosów)